KÜÇÜK KARDEŞLERİN BİSİKLET HAYALİ EMEK VERDİKLERİ KONTEYNERDEN ÇIKTI DİYARBAKIR'IN YENİŞEHİR İLÇESİNDE KAĞIT VE PET ŞİŞE TOPLAYAN 2 KARDEŞİN BİSİKLET HAYALİ, ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN GÖNÜLLÜLERİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ GÖNÜLLÜ AHMET ELİÇİN: "ÇOCUKLARIN HAYALİNİ EMEĞİYLE, KAZANCIYLA ELDE EDEBİLMEK İÇİN HER GÜN GELDİĞİ ÇÖP KONTEYNERİNDE BİSİKLETLERİNİ HEDİYE ETTİK"

Küçük kardeşlerin bisiklet hayali emek verdikleri konteynerden çıktı

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde kağıt ve pet şişe toplayan 2 kardeşin bisiklet hayali, Çocuklar Üşümesin Gönüllüleri tarafından gerçekleştirildi.

Sosyal medya üzerinde kurdukları grup ile hayırsever vatandaşlara ulaşan ve buradan aldıkları desteklerle, bazen de kendi imkanlarıyla ihtiyaç sahiplerine, hayali olan çocukları bulup gerçekleştirmek isteyen Çocuklar Üşümesin Gönüllüleri, bu sefer babalarıyla birlikte sokaklarda kağıt, pet şişe ve naylon toplayıp hem ailelerine destek olmak, hem de hayalleri olan bir bisiklete sahip olmak için çalışan iki kardeşin hayalini gerçekleştirdi.

Yenişehir ilçesinde kağıt toplayan 2 kardeşe ulaşan Çocuklar Üşümesin Gönüllüsü ve kurucusu Ahmet Eliçin, kendilerinin daha öncesinde bu çocukları bir süre burada takip altına aldıklarını söyledi. Ne iş yapıyorlar, nasıl yapıyorlar, kazandıkları parayı nereye harcıyorlar diye takip ettiklerini belirten Eliçin, “Daha sonrasında çocukla diyaloğa girdik. Siz kazandığınız parayı ne yapıyorsunuz, okul mu okuyorsunuz, ailenize katkıda mı bulunuyorsunuz diye. Çocuk, ‘Hem ailesine destek amaçlı, hem okul masraflarını karşılamak amacı, aynı zamanda en büyük hayali olan bir bisiklet alabilmek için bu işi yaptığını’ söyledi. Bizler tabi hiçbir şey söylemeden ekip olarak bir proje belirledik. Daha sonrasında bisikleti kendi imkanlarımızla aldık, getirdik hazırladık.

Her gün çöp konteynerinden pet şişeleri, karton, naylon toplayan iki kardeşe bu şekilde sürpriz yaptık. Zaten daha sonrası da görüntülerde izlenildiği gibi. Mutlu, yüzlerindeki tebessümü hep birlikte gördük. Her gün gelip burada hayalindeki bisikleti alabilmek için pet şişe toplayıp, karton toplayıp satıyordu. Bizde hayali olan bisikleti kendi emeğiyle, kazancıyla elde edebilmek için her gün geldiği çöp konteynerinde yapmak istedik” dedi.
Bisiklet sürprizi yaşayan kardeşlerden 10 yaşındaki Nasır Veysi, bisiklet hayali olduğunu, ağabeyleri ve ablalarının kendilerine bisiklet aldıkları için hepsine çok teşekkür ettiğini ifade etti. Gönüllüler, kardeşlerin bisikletle karşılaştıklarında yaşadıkları mutluluk anlarını da cep telefonu kamerasına kaydetti

Rıdvan Kılıç

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz